+48 667718266
PL CN EN
Import z Chin
Partner biznesowy Polsko - Chiński

Import z Chin

Import towarów z Chin krok po kroku - poradnik

Decyzja podjęta – chcą Państwo podjąć współpracę z chińskim przedsiębiorstwem i zbudować trwałą, lojalną oraz rzetelną relację z kontrahentem z Dalekiego Wschodu. Zanim jednak formalności stanie się zadość, należy bardzo skrupulatnie zweryfikować naszego potencjalnego partnera biznesowego, aby uniknąć ryzyka finansowego na przyszłość. 

Przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, który wyjaśnia, na czym polega bezpieczny import z Chin, jak przebiega import towarów z Chin do Polski, jak określa się zależność na linii import towarów z Chin a VAT, kim jest pośrednik w imporcie z Chin oraz jaka jest jego rola w całym procesie biznesowym. Co więcej, w poradniku wyczerpująco odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytanie: „szukam importera z Chin i co dalej?”. Oferujemy absolutne wsparcie i kompleksową pomoc w imporcie z Chin, aby Państwa biznes nie tylko dobrze rokował na przyszłość, ale żeby prognozowane zyski rzeczywiście trafiały na Państwa firmowe konto. 

Jesteśmy specjalistami z ogromnym doświadczeniem na rynku, dlatego dzielimy się z Państwem wiedzą i wskazówkami w związku z rozpoczęciem współpracy z Chinami. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu.

Opracowanie poradnika pt. „Import z Chin krok po kroku” stanowiło nie lada wyzwanie, przede wszystkim w kwestii wyselekcjonowania dla Państwa najistotniejszych aspektów odnośnie do nawiązania współpracy biznesowej z Chinami, jak również kondensacji najważniejszych informacji z obszaru polityki celnej, kosztów, producentów, podatku VAT, dokumentów i rejestracji. 

Przyjemnej lektury!

Bezpieczny import z Chin

Import z Chin do Polski to skomplikowana procedura, niemniej doskonale wiemy, jak ułatwić ścieżkę biznesową polskim przedsiębiorcom. Najistotniejszym krokiem jest wybór właściwego dostawcy, następnie prawidłowy obieg dokumentów, kontrola towaru, organizacja transportu, a więc ciągłość procesu logistycznego, jak również odprawy celnej. 

Wskaźniki gospodarcze w branży towarów i usług w krajach Dalekiego Wschodu co roku satysfakcjonują polskich przedsiębiorców, którzy finalnie decydują się na wzięcie udziału w przedsięwzięciu biznesowym z Chinami. Elementarnym krokiem ku osiągnięciu wysokiej pozycji na międzynarodowym rynku importowym jest staranna selekcja produktowa i wybranie tego, który będzie w stanie zrewolucjonizować rynek w Polsce. 

Import maszyn z Chin lub na firmę czy też cło na import to główne kwestie, które polscy inwestorzy rozważają podczas planowania i organizowania długoterminowej kooperacji z partnerem biznesowym z Dalekiego Wschodu. 

Jak importować towar z Chin?

Firmy, które są na początku biznesowej drogi związanej z działalnością importową i po raz pierwszy chcą nawiązać kontakty handlowe z partnerem z Dalekiego Wschodu, zdają sobie sprawę z szeregu norm prawnych i przepisów celno-podatkowych, obowiązujących obie strony. W zależności od rodzaju importowanych produktów międzynarodowe instytucje tworzą przestrzeń do przestrzegania dodatkowych przepisów, np. dyrektyw unijnych, które traktują o standardach bezpieczeństwa, wymogach technicznych, jak również ochronie środowiska. Co więcej, polscy inwestorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na formę negocjacji handlowych z chińskim partnerem biznesowym. Import z Chin – ceny, dokumenty, pośrednictwo i wiele innych terminów związanych z podjęciem współpracy biznesowej to niemałe wyzwanie dla polskich inwestorów, którzy są zobligowani do precyzyjnego researchu rynku międzynarodowego, aby słusznie wybrać zarówno kontrahenta, jak i produkt. 

Istnieją dwa warianty importu z Chin, na które mogą zdecydować się przedsiębiorcy:

 • import pośredni – firma zleca kompleksową obsługę importu pośrednikowi, który pracuje w systemie prowizyjnym. To doskonała opcja dla przedsiębiorców, którzy debiutują w handlu międzynarodowym: dzięki temu minimalizują ryzyko potencjalnego oszustwa biznesowego. Formalności leżą po stronie doświadczonej w imporcie firmy, która szuka najlepszych dostawców towaru, weryfikuje, sprawdza towar, negocjuje, nadzoruje realizację zlecenia i obsługuje cło.
 • import bezpośredni – firmy we własnym zakresie nawiązują kontakt z potencjalnymi partnerami biznesowymi na specjalnie dedykowanych platformach online, jednak w ten sposób narażają się na ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w związku z całą procedurą celno-podatkową oraz weryfikacją firm chińskich. 

Jeśli decydują się Państwo na kooperację z chińskim kontrahentem, warto zaufać doświadczonym firmom pośredniczącym, które działają w Państwa interesie i dokładnie znają każdy segment rynku chińskiego. 

Import towarów i maszyn z Chin

Import z Chin – poradnik, który dla Państwa opracowaliśmy porusza nie tylko kwestie związane z procesem decyzyjnym w aspekcie właściwego wyboru zaufanego dostawcy z Dalekiego Wschodu, ale także szereg prawnych obwarowań, z którymi mogą Państwo zostać skonfrontowani. Bezpieczny import z Chin najlepiej określa relacja na linii pośrednik – producenci, a ta może zaskakiwać wyłącznie wtedy, kiedy przedsiębiorcy decydują się na pomoc handlową z zewnątrz. 

W zależności od konkretnego produktu, inwestorzy mają do wyboru szereg możliwości transportowych – do najczęściej wybieranych opcji należą usługi kurierskie, ale także import lotniczy czy morski. Każdy z wariantów różni się czasem realizacji zlecenia, który bardzo często określany jest dodatkowo przez procedury celne. Pomagamy w imporcie towarów z Chin klientom z całej Polski, m.in z: Rzeszów, Lublina, Warszawy, Mielca, Stalowej Woli czy też Warszawy.

Decydując się na konkretny sposób importu towaru, należy przede wszystkim:

 • prawidłowo oznakować opakowania;
 • określić warunki dostawy;
 • spełnić normy importowanego towaru;
 • sprawdzić ograniczenia importowej.

Pośrednictwo w imporcie z Chin

Mierząc się z podsumowaniem wszystkich informacji, przygotowaliśmy skróconą wersję najważniejszych aspektów biznesowych podczas zawierania umowy z chińskich partnerem. Jeżeli chodzi o import z Chin, kluczowe są:

 • Import z Chin cło: wysokość cła zależy od konkretnego towaru, a taryfa celna określa, w jaki sposób ustalana jest wartość celna produktu. Wartość celna produktu + należne cło stanowi podstawę systemu podatkowego w relacjach handlowych z Chinami.
 • Import z Chin firma: weryfikacja chińskiej firmy, negocjacje handlowe, kontrola jakości towaru, nadzór nad realizacją zlecenia oraz obsługa celna to tylko kilka możliwości we współpracy z pośrednikiem, dzięki której wybór najlepszego dostawcy jest w zasięgu Państwa ręki. 
 • Import z Chin koszty: uzależnione od rodzaju towaru, opcji transportu importowego, obwarowań celno-skarbowych i warunków inwestycji + prowizja dla pośrednika w przypadku współpracy z zewnętrzną firmą obsługującą sprowadzanie towarów z Azji.
 • Import z Chin opłaty: polski inwestor musi liczyć się z opłatami celno-skarbowymi, transportowymi oraz związanymi z obsługą importową przez pośrednika. 
 • Import z Chin pomoc: najlepszą opcją jest podjęcie współpracy z firmą, która kompleksowo zajmie się realizacją zlecenia handlowego oraz wstępnym researchem biznesowym, co wpłynie na bezpieczeństwo zawieranych transakcji. 
 • Import z Chin VAT: wartość podatku to wartość celna towaru + cło – kwota uiszczana w ciągu 10 dni od otrzymania dokumentu celnego. Podatek VAT możliwy do odliczenia w składanej deklaracji. 
Zobacz zdjęcie importowanych towarów Chin.